Cumartesi, Ocak 28

Tüm dünyayı etkisi altına alan AR (Arttırılmış Gerçeklik) oyunu Pokemon GO’nun yapımcısı Niantic, Marvel World of Heroes’u duyurdu.

2016’da çıkış yapan Pokemon GO, arttırılmış gerçeklik teknolojisiyle gerçek dünyada deneyimlenebilecek bir oyun alanı sunarak geniş kitlelere ulaşmayı başarmıştı. Oyuncuların birer Pokemon eğitmenine dönüştüğü oyunda, telefon kamerasıyla oyun haritası gerçek dünyaya bağlanabiliyordu.

Pokemon GO’nun yapımcısı Niantic, AR teknolojisini kullanarak oyuncuları bu defa Marvel evrenine taşıyacak. D23 Expo’da yapılan açıklamada, Marvel ve Niantic arasındaki ortaklık duyurulurken, oyuncuların Pokemon GO’dan tanıdığı pek çok özellik, adının Marvel World of Heroes olacağı açıklanan oyunda da yer alacak.

Oyunun duyurusu bir teaser videosuyla yapıldı. Ancak henüz gerçek oyun içi görüntülerden oluşan bir oynanış videosu yayınlanmadı. Dr. Strange, Thor ve Cyclops karakterlerinden tanıdığımız süper güçlerin görülebildiği teaser videosunda “We are all heroes” (hepimiz birer kahramanız) sloganı öne çıkıyor.

Marvel World of Heroes’un tüm dünyada 2023 yılı içerisinde çıkış yapması bekleniyor.

Paylaş
Exit mobile version