Cumartesi, Ocak 28

Geçtiğimiz dönemde yeni Witcher oyununun geleceğini açıklayan CD Projekt RED, son açıklamasında gelecek oyunun yeni bir Witcher serisinin başlangıcı olacağını müjdeledi.

2020 yılında Cyberpunk 2077’nin olaylı çıkışıyla beraber zor günler geçiren CD Projekt RED, hem zaman içerisinde Cyberpunk 2077’nin iyileştirilmesiyle hem de efsanevi oyun serisi Witcher’a dair artan beklentilerle birlikte oyuncuları yeniden heyecanlandırıyor.

Geçtiğimiz günlerde, Cyberpunk 2077’nin yeni expansion pakedi Phantom Liberty’nin 2023’te çıkış yapacağını duyuran CD Projekt RED’den bir sevindirici haber de Witcher tarafından geldi. Şirketin CEO’su Adam Kiciński, yaptığı açıklamada yeni bir Witcher serisinin geldiğini ve bu seri için birden fazla oyunun planlandığını belirtti.

İlk serinin üç oyundan oluştuğunu söyleyen Kiciński, geliştirme çalışmaları başlayan yeni Witcher oyununun Unreal Engine 5 altyapısını kullanacağını söyledi. REDEngine projesiyle kendi oyun motoru altyapısını kullanan CD Projekt RED için yeni bir döneme işaret eden gelişmenin altında Cyberpunk 2077 tarafında yaşanan teknik sorunların rol oynayıp oynamadığı henüz netleşmedi.

Yeni haberlerle beraber, duyurulan Witcher oyununun isminin “Witcher 4” olma ihtimali de ciddi anlamda azaldı. Farklı bir saga’nın ilk oyunu olarak çıkacak yapımın detayları henüz paylaşılmadı.

Paylaş
Exit mobile version