Geçtiğimiz haftalarda konsol versiyonlarının yayınlanacağı duyurulan Mount & Blade II: Bannerlord, 25 Ekim itibariyle erken erişimden kararlı sürüme geçiş yapacak.

2020 yılının Mart ayından bu yana erken erişim özelliğiyle PC oyuncularının deneyimleyebildiği Mount & Blade II: Bannerlord, 25 Ekim’den itibaren PC ve konsollarda tam sürümüyle yayında olacak. Hayranları tarafından erken erişim döneminin beklenenden daha uzun sürmesi nedeniyle eleştirilen yapım, aradan geçen zamana rağmen popülaritesini korumayı başardı.

Erken erişim dönemini oyunculardan yüksek skorlar alarak geçiren ve süreç içerisinde pek çok geliştirme ve iyileştirmeyle çıtayı yükselten Mount & Blade II: Bannerlord’un macerası, erken erişimin sonlanmasıyla bitmeyecek. TaleWorlds tarafından yapılan açıklamada, oyunun ilerleyen dönemde de güncellemeler almaya devam edeceği vurgulandı.

Gamescom 2022‘de TaleWorlds standında (Hol 9, stand 22) konsol versiyonlarını deneyimleme imkanı sunacak Mount & Blade II: Bannerlord, 23 Ağustos itibariyle PlayStation Store ve Xbox mağazasında ön siparişle alınabilecek. Mount and Blade II: Bannerlord, 25 Ekim itibariyle, PlayStation 4 / 5, Xbox One, Xbox X|S ve PC için tam sürümüyle yayınlanacak.

Oyunun yapımcısı TaleWorlds Entertainment’ın CEO’su Armağan Yavuz, yaptığı açıklamada “Bu iki yıl uzun ve zorlu bir yol oldu. Bannerlord gibi devasa ve karmaşık bir oyunu pandeminin ortasında ve birden fazla platform için geliştirmek kolay bir iş değil – aralıksız ve özverili çalışmaları için ekibimizle inanılmaz gurur duyuyorum. Zorluklara rağmen, geliştirme süreci aynı zamanda ödüllendirici de bir süreç oldu: Konsollar ve PC arasında başlangıçta beklemediğimiz sinerjiler, Bannerlord’un büyümesini ve diğer koşullarda olabileceğinden daha iyi olmasını sağladı. Oyunu, Warband’den beri konsollarda bizi destekleyen muhteşem topluluğumuzun beğenisine sunmak için sabırsızlanıyoruz.” dedi.

Paylaş
Exit mobile version