Cumartesi, Mart 18

Koleksiyon kart oyunu Hearthstone için yeni bir dönem başlıyor. Battlegrounds moduna Season Pass gelirken, oyunda artık Runestones adı verilen yeni bir para birimi kullanılacak.

Turnuvaları, düzenli olarak değişen oyun mekanikleri ve sürükleyici modlarıyla dünyanın dört bir yanından oyuncuları bir araya getiren Hearthstone dünyasında endişe hakim. 30 Ağustos’ta sevilen Battlegrounds modu yeni görevleri ve kahramanlarıyla ikinci sezonuyla oyuncuların karşısına çıkmaya hazırlanırken, Blizzard tarafından tüm Hearthstone sevenlerini ilgilendiren açıklamalar yapıldı.

Oyun içerisinde halihazırda bulunan, ek paketleri, kartları ve görevleri satın almaya yarayan mağaza sayfasına Runestones adı verilen yeni bir para birimi eklenecek. Runestones, Tavern Pass, kart paketleri, ön siparişler gibi pek çok alanda satın alımlar için kullanılacak. Battle.net sayfasında Hearthstone item’ları için belirlenen fiyatların değişmeyeceğini belirten Blizzard, Runestone içeren paketlerin en çok satan ürünlerle aynı bedelde para birimi içereceğini vurguladı.

Kısacası, oyuncular birkaç Runestone ile satın alabilecekleri popüler bir ürün için, onlarca Runestone’dan oluşan (ve boşu boşuna daha fazla para ödeyecekleri) premium paketler almak durumunda kalmayacak. Ancak elbette, popüler ürünler dışında yer alan özellikle kozmetik tarafta kalan küçük satın alımlarda alım yapmak istenen ürünün fiyatından daha fazla Runestone içeren bir paket edinmek gerekiyor.

Hearthstone ile ilgili bir diğer gelişme ise, Battlegrounds Season Pass oldu. Oyunun auto-chess modu Battlegrounds çıkışından itibaren oyuncular tarafından beğenilirken, Blizzard tarafından da farklı özelliklerle geliştirilmeye devam ediyor.

Ancak bu defa, oyuncularda kafa karışıklığı yaratan yeni bir paket kullanıma sunulacak. Season Pass pakediyle premium ödüllere ve görevlere erişebilecek olan oyuncular, aynı zamanda oyun başlangıcında yapacakları kahraman seçiminde ekstra iki opsiyona daha sahip olacak.

Battlegrounds modunun free-to-play olmaktan çıkacağı endişesini taşıyan oyuncular, ekstra iki opsiyonla beraber, kahraman seçiminde Season Pass sahiplerinin ciddi bir avantaja sahip olacağını savunurken Season Pass sahiplerinin erişebileceği diğer pek çok ödülün yalnızca kozmetik değişiklikler içermesi, korkuları bir nebze de olsa azaltıyor.

Microsoft tarafından satın alım süreci hala netlik kazanmayan Blizzard’ın oyun ve fiyatlandırma politikalarında değişiklikler görülüyor. Türkiye’de Battle.net üzerinde yerel fiyatlandırmaya giden şirket, son zamanlarda Diablo Immortal’da uyguladığı mikro ödeme sistemi nedeniyle eleştirilmişti.

Paylaş
Exit mobile version