Google Play’da Kripto Para Madenciliği Yasaklandı!

Ana Sayfa » Play Haber » Google Play’da Kripto Para Madenciliği Yasaklandı!
Google Play’da Kripto Para Madenciliği Yasaklandı!

Kripto para madenciliği yapılabilen oldukça fazla yer mevcut. Bu yerlerden biride Play Store aracılığıyla indirilen Madencilik uygulamaları. Ancak bu olaya Play Store dur dedi ve bu durumlarla ilgili oldukça sert tedbirler almaya başladılar.

Peki Bu Sert Tedbir Nasıl Olacak?

Play Store geliştirici politikalarında yapılan bu değişiklikler ile Madencilik ile ilgili yeni yayınlanacak uygulamalara ve güncellenen uygulamaları kontrol edecek. Daha sonrasında ise önceden yayınlanan uygulamaları sırayla kontrol etmeye başlayacak. Ancak uzaktan madencilik yani bulut madencilik gibi işlerini kontrol amaçlı uygulamalara bir yaptırım olmayacağını belirtelim. Bu konuya kendi kaynaklarından da göz atabilirsiniz.

 

 

Gelen Tüm Güncellemeler:

  • Çocuklara hitap eden uygulamalarda yetişkin temalarının yasaklanmasını vurgulamak amacıyla Çocukların Tehlikeye Atılması politikamıza açıklık getirdik.
  • Ateşli silahlar, patlayıcılar da dahil olmak üzere Tehlikeli Ürünler’in her türlü satışını yasaklayan yeni bir politikayı hayata geçirdik. Şiddet politikamız da gereken şekilde güncellendi.
  • Finansal Araçlar bölümümüzde Kripto para birimi ile ilgili yeni bir politika başlattık.
  • Platformumuzda tekrar eden içeriği açık bir şekilde yasaklamak için Spam politikalarımıza açıklık getirdik. Esas amacı reklam sunmak olan uygulamalara da izin vermiyoruz.
  • Gizlilik, Güvenlik ve Yanıltma politikası bölümümüzde yanlış tanıtma ile ilgili yeni bir politikayı hayata geçirdik.

Google Play’da Kripto Para Madenciliği Yasaklandı! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Haberin doruk noktasına, Play Haber'e hoşgeldiniz!

© Play Haber - Tüm Hakları Saklıdır